Moskvič 400 Hot rod

Jak jste z našeho webu již zvyklí, přinášíme Vám nejen videa ruských (a dalších) rvaček, honiček a sexy holek, ale také fotky zajímavých renovací, přestaveb a tuningu. I dnes se na jednu takovou podíváme. Jedná se o renovaci a přestavbu vraku vozidla Moskvič 400. Vyráběl se v letech 1947 – 1954 ve verzích sedan (4 dveře), kabriolet, kupé a kombi. Byl prakticky kopií vozidla Opel Kadett K38 (1936/7 – 1940) Poháněl jej motor o objemu 1,1 l s původním výkonem 23 koní, později byl tento motor upravován na výkon 26 koní a 33 koní. V roce 1953 pak vyšla verze kupé s výkonem 35 koní. Nejvýkonnější verzí pak byla verze 404 Sport, jejíž motor typu HEMI dával neuvěřitelných 58 koní. Všechny modely měly 3stupňovou manuální převodovku. Po ukončení výroby přišel modernizovaný model Moskvič 401.

Původní model vypadal takto:
moskvich 400

Nyní už k samotné přestavbě. Na začátku byl pouze vrak ve velmi špatném stavu:
Moskvic hot rod (15)

Moskvic hot rod (8)

Po převozu vraku byl tento rozmontován. Protože byly plechy ve velmi špatném stavu, byla prakticky celá karoserie vyrobena z nových dílů dělaných na zakázku. Při plánování a výrobě se již počítalo s úpravami jako: snížení střechy o 7 cm, zrušení zadních dveří a prodloužení předních. Tyto se navíc budou otevírat v opačném směru. Rám a podvozek byly taktéž zcela vyměněny, rám byl použit z UAZu, nápravy, náboje, brzy, apod. z dalších několika vozidel.
Moskvic hot rod (13)

Jednalo se o „domácí“ projekt, na který samozřejmě nebyl příliš velký rozpočet. Muselo se tedy šetřit a vybírat díly tak, aby bylo vůbec možno vůz dokončit. Po pečlivých úvahách byl jako pohon pro nový vůz zvolen motor z Toyoty Crown Majesta s automatickou převodovkou. Jde o motor V8, který svým vzhledem a hlavně zvukem už sám o sobě budí emoce.
Moskvic hot rod (14)

Po částečném složení rámu, podvozku a skeletu a pohonné jednotky došlo již konečně k dlouho očekávanému prvnímu testu. Dopadl výborně a vůz jel velmi rychle. Výkon motoru 290 koní a hmotnost vozu 900 kg dávají projektu skvělé předpoklady.
Moskvic hot rod (12)


Moskvic hot rod (11)Moskvic hot rod (9)

Po kompletním dokončení hrubé stavby byly na řadě jen úpravy exteriéru, tedy montáž doplňků a vybavení, lakování, leštění, atd. Téměř všechny doplňky a části vybavení bylo nutno upravovat přímo ve vozu. Ať už kvůli přesnému napasování nebo fantazii a představám autorů vozidla. Jak moc se jim to povedlo, to už posuďte sami, my si každopádně myslíme, že jde o velmi zajímavý a zdařilý projekt na to, že byl tvořen pouze vlastními silami někde v domácí garáži.

Moskvic hot rod (4) Moskvic hot rod (1)Moskvic hot rod (3) Moskvic hot rod (2)Moskvic hot rod (10)Moskvic hot rod (5)Moskvic hot rod (7)

Napsat komentář